40 товаров! Бесплатная доставка по Украине. 380685080340, 380952164569. Экспресс доставка ветпрепаратов.

Витамины для животных

Витамины для животных

Вітаміни та їх роль в організмі тварин

Вітаміни - це речовини, які необхідні для повноцінного розвитку і функціонування організму.  Вони беруть участь практично у всіх обмінних процесах, входячи до складу білків-ферментів.  Вітаміни надходять в організм тварини з їжею, деякі з них організм здатний виробляти самостійно.

Раціон тварини повинен бути збалансований і містити достатню кількість вітамінів.  При нестачі вітамінів виникають захворювання, які називають «гіповітамінозами».  Характеризуються вони порушенням обміну речовин і діяльності більшості систем і органів.  Однак слід зауважити, що незамінні для одного виду тварини вітаміни, зовсім не є незамінними для іншого.

Всі вітаміни прийнято ділити на дві групи: розчинні в жирах і розчинні у воді.  З першої групи важливе значення для тварин мають вітаміни А, Д, Е, з другої - вітаміни групи В і аскорбінова кислота (вітамін С).  Жиророзчинні вітаміни містяться в кормі, багатому жирами.  Ці вітаміни можуть накопичуватися в організмі, тому кішки і собаки не потребують щоденної їх добавці.  Водорозчинні вітаміни не здатні накопичуватися в організмі, тому необхідно, щоб вони були присутні в раціоні вихованця щодня.

Також слід врахувати, що потреба у вітамінах у тварин зростає під час:

     зростання;
     Вагітності і лактації;
     хвороби;
     Сезонної линьки.

Цікавим є те, що клінічні ознаки конкретного авітамінозу дуже схожі на симптоми надлишку відповідного вітаміну, тобто гіпервітамінозу.  Лише чітке дотримання змісту біологічно активних речовин в раціонах різних видів тварин здатне забезпечити гарне загальний стан організму і, відповідно, максимально можливу продуктивність.

Сучасна ветеринарія вивчила близько 20 видів найважливіших вітамінів, їх поділяють на такі групи:

1. Водорозчинні, представлені вітаміном B і C. Поповнення вітамінів цієї групи в організмі досягається дачею таких кормів, як зелена маса, якісне сіно, кормові дріжджі, багато корму рослинного походження, ЗНМ (замінник цільного молока) і т. Д. Водорозчинні вітамінні комплекси  незамінні в окисно-відновних реакціях організму, в синтезі білків, жирів і вуглеводів, є каталізаторами в біохімічних процесах життєдіяльності тварини.

2. Жиророзчинні - це вітаміни груп A, D, Е, К. В цей вид вітамінів входить в риб'ячий жир, кормові дріжджі, деякі рослинні корми, а також синтезується безпосередньо в організмі тварин під дією певних факторів.

Існує необхідність чіткого відстеження вмісту вітамінів в тому чи іншому раціоні в залежності від вхідних у нього кормів.  У разі необхідності кількість біологічно активних речовин регулюють за допомогою різних добавок.

Дефіцит вітамінів в організмі тварин далеко не завжди достатньо просто визначити.  Першою ознакою є зниження продуктивності у тварин через порушення роботи специфічних клітин.  Основним проявом гіповітамінозу часто є зниження продуктивності у зовні здорової тварини.

Надалі в організмі відбувається порушення обміну речовин.  Спотворюється система освіти ферментів, в результаті чого порушується і регуляція біосинтезу.  Також тварини з недостатнім рівнем вітамінів або не приносять потомства зовсім, або потомство народжується з настільки ослабленим організмом, що вимагає невідкладного втручання фахівця.  Недолік різних вітамінів проявляється по різному:

1. Водорозчинні вітаміни:

Вітамін В1: нестача вітаміну веде до порушення водно-сольового, жирового і білкового балансу організму.  Спостерігається втрата апетиту і ваги, слабкість в кінцівках, втрата координації рухів, блювота, розлад шлунку.

Вітамін В2: нестача вітаміну у дорослих особин викликає передчасні пологи і народження слабкого і нежиттєздатного потомства.

Вітамін В3: це нікотинова кислота і її недолік веде до порушення шкірних покривів, ураження кишок, уповільнення зростання, виникнення паралічів.  Цікаво, що жуйні тварини не відчувають нестачі вітаміну В3, оскільки бактерії в їх шлунково-кишкового тракту здатні виробляти вітамін в необхідній кількості.

Вітамін В4: при дефіциті вітаміну спостерігається низький приріст ваги, знижується плодючість і здоров'я потомства, можуть виникати проблеми з печінкою, так як В4 сприяє видаленню з печінки зайвих жирових відкладень.

Вітамін В5: нестача цього вітаміну провокує проблеми з обміном речовин.  У поголів'я страждають зовнішні покриви, кров, нервова система, статеві органи.  Молоде поголів'я свиней виростає безплідним, основна причина - порушення роботи сечостатевої системи і атрофії яєчок у самців.

Вітамін В6: при його недоліку тварини можуть страждати дерматитами, які піддаються лікуванню при додаванні до щоденного раціону вітаміну В3.  Також у тварин спостерігається анемія, низький рівень гемоглобіну в крові, підвищена нервова збудливість.  У важких випадках у молодого поголів'я можливі судоми, що призводять до загибелі.  Жуйні сільськогосподарські тварини незалежні від кількості вітаміну В6 в організмі, мікрофлора рубця здатна синтезувати його самостійно.

Вітамін Н: недолік цього вітаміну викликає себорейниє дерматити, з випаданням волосяного покриву і появою тріщин, що кровоточать на шкірних покривах.

Вітамін В12: нестача вітамінів здатна спровокувати злоякісну анемію у тварин.  Це призводить до різкого зниження ваги з подальшим виснаження організму, а також зниження продуктивності.

Вітамін С: нестача вітаміну веде до ослаблення імунітету у здорового поголів'я і зниження репродуктивної функції.

2. Жиророзчинні вітаміни:

Вітамін, А: при нестачі вітаміну спостерігається порушення репродуктивної функції, зроговіння шкіри століття, стінок піхви і матки.  У тварин погіршується зір в результаті чого, тварини можуть наражатися на предмети і інших тварин.

Вітамін D: це вітамін зростання, при його нестачі можливе виникнення рахіту і остеопорозу.  Тварини з дефіцитом вітаміну Д можуть довго вилизувати шерсть, що може бути першим сигналом.  Відомий факт - синтез вітаміну Д відбувається в клітинах шкіри під дією ультрафіолету.  З метою профілактики рахіту у молодняка досить піддавати поголів'я інсоляції.

Вітамін Е: цей вітамін відповідає за розмноження, його дефіцит викликає зміни в сечостатевій системі, які призводять до безпліддя.

Вітамін К: нестача вітаміну викликає порушення згортання крові, на шкірних покривах можуть з'являтися синці, у внутрішніх органах - крововиливи.


Для того щоб забезпечити улюбленцю довге і здорове життя, його раціон повинен бути збалансований за поживними речовинами, вітамінами, мікро- і макроелементів.

Якщо ви використовуєте готові корми, то віддавайте перевагу кормів суперпреміум і преміум класу.  У них міститься необхідна для тваринного кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів.
При натуральному харчуванні складно підібрати оптимальне поєднання необхідних вихованцеві вітамінів.  В цьому випадку ветеринарні лікарі рекомендують вводити в раціон мультивітамінні комплекси.  Підібрати вітамінний комплекс в залежності від потреб тварини вам допоможе консультант в зоомагазині.

Показати ще 15 товарів
1 2 3 4