21 товаров! Доставка по Украине. 380685080340, 380952164569. Экспресс доставка ветпрепаратов.

Препараты для глаз животных

Препараты для глаз животных

При хворобах очей різної етіології у домашніх тварин різного віку, статі, породи широко використовують краплі, мазі, емульсії, присипки і ін.

Очні краплі.  Це найбільш поширена лікарська форма.  Її перевага - простота застосування.  Однак краплі можуть мати негативні властивості, що треба враховувати.

У процесі приготування крапель їх осмотичну концентрацію наближають до концентрації хлориду натрію в слізної рідини (1,4%).  Мала осмотическая концентрація викликає "роздратування, набухання і навіть загибель клітинних елементів рогівки і кон'юнктиви, а велика - крім роздратування ще й зворотний струм рідини в кон'юнктивальний мішок, деструкцію клітинних елементів.

Дуже важливо, щоб pH крапель залишався в межах 7,2 ... 7,4 (pH слізної рідини).  Іноді доводиться нехтувати цією вимогою.  Наприклад, якщо збудником інфекційного процесу служить пневмокок або синьогнійна паличка, то застосовують кислі розчини, а при стрептококової інфекції - шелочние (сульфаніламіди).  Щоб зберегти потрібне значення pH, рекомендують готувати краплі на буферних розчинах.

Очні мазі, емульсії, лініменти.  Оскільки очні краплі не можуть довго затримуватися в кон'юнктивальний мішку, то доцільно застосовувати мазі або емульсії, основа яких за своїм складом ближче до відокремлюваному кон'юнктиви.

В якості основи для очних мазей використовують білий або жовтий вазелін.  Мазі і лініменти майже не дратують оболонки ока, не руйнують діючу речовину і довго зберігають його ефективність.  Щоб мазь більш рівномірно розподілявся по рогівці і кон'юнктиві, в неї додають ланолін і воду.

Присипки.  Як присипок часто використовують монохлорид ртуті, цукор, глюкозу, стрептоцид, сульфацил натрію.  Переваги присипок - висока концентрація препарату, недолік - погана розчинність в воді або в мазевой основі, іноді підвищену подразнюючу дію.